SOLIDARNI W DZIAŁANIU


30 grudnia 2023 roku silny wiatr zerwał dach z jednego z domów mieszkalnych w miejscowości Bocheniec. Dom zamieszkuje trzyosobowa rodzina, z czego dwie osoby są osobami z niepełnosprawnościami.

W dniu zdarzenia warunki pogodowe były wyjątkowo trudne, przez co dojazd straży do miejsca zdarzenia był utrudniony. Pomimo tego Strażacy z OSP Radomin oraz PSP Golub-Dobrzyń udzielili rodzinie natychmiastowej pomocy. W imieniu poszkodowanej rodziny i własnym kierujemy w ich stronę szczególne podziękowania. 

Pan Wójt wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej również podjęli działania, aby wesprzeć rodzinę. Dzięki pomocy finansowej, którą udało się pozyskać z Samorządowego Stowarzyszenia „SALUTARIS” zakupiono niezbędne materiały budowlane, takie jak blacha i elementy konstrukcyjne. Aby zmniejszyć obciążenie finansowe oraz jak najszybciej zapewnić bezpieczeństwo i komfort życia poszkodowanej rodzinie, lokalna firma STALMAR Szczot Mariusz z Bocheńca bezpłatnie dokonała rozbiórki i pokrycia dachu.

Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi Szczot za nieocenioną pomoc, profesjonalizm i skuteczną naprawę.

Cała akcja pokazuje, że to nie tylko naprawa skutków wiatru, ale także wzajemne wsparcie i solidarność, które są fundamentem silnej społeczności lokalnej.

 

Na zdjęciu od lewej: pracownik socjalny GOPS Pani Małgorzata Gładkowska, właścicielka domu Pani Barbara Foksińska, przedstawiciel firmy STALMAR Pani Edyta Komorowska oraz kierownik GOPS Pani Ilona Wiśniewska.


Projekt i realizacja: WiWi.pl