„KLAWESYN VS. FORTEPIAN”


Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert Tomasza Kłeczka, utalentowanego pianisty i klawesynisty, który odbędzie się 17. lutego o godzinie 17:00 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

Tomasz Kłeczek, urodzony w Virginii w Stanach Zjednoczonych, to artysta o wyjątkowym talencie i pasji do muzyki poważnej. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w klasach dr Anny Ouspenskaya i prof. EteriAndjaparidze, kontynuując naukę w renomowanej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod okiem prof. Ewy Pobłockiej oraz dra hab. Adama Kośmieji. W 2022 roku podjął również naukę gry na klawesynie, rozwijając swoje umiejętności w klasie prof. Urszuli Bartkiewicz oraz dr hab. Doroty Zimnej.

Tomasz Kłeczek angażuje się również w promowanie muzyki poważnej poprzez organizację koncertów studenckich, udział w wydarzeniach charytatywnych oraz koncertach dla domów opieki. Jego talent został doceniony w wielu konkursach fortepianowych na całym świecie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Artysta miał również okazję rozwijać swoje umiejętności podczas lekcji i masterclassów z renomowanymi pianistami, takimi jak Rafał Blechacz, Alexander Kobrin, SofyaGulyak, Piotr Paleczny oraz Krzysztof Jabłoński.

Koncert Tomasza Kłeczka to nie tylko wyjątkowa okazja do wysłuchania wybitnego wykonawcy, ale także wsparcie dla muzyki poważnej i artystycznego talentu młodego pokolenia.

Bilety w cenie 30/25 złotych można nabyć za pośrednictwem naszej strony internetowej www.szafarnia.art.pl lub pod numerem telefonu 56 682 79 30.

Podczas wydarzenia zostanie wykonany następujący repertuar:

Klawesyn:
François Couperin Le Grand
L’art de toucher le clavecin preludia No 3, 5, 8
Johann Froberger
Suita 13 e moll (Allemande, Courante, Sarabande)
Johann Sebastian Bach
Preludium i fuga h moll BWV 893
Jean-Baptiste Barrière
Pièces de clavecin La Dupont
Jean-Philippe Rameau
LesSauvages

Fortepian:
Fryderyk Chopin
Nokturn c-moll op. 48 nr 1
Barkarola Fis-dur op. 60
Tomasz Kłeczek
Toccata-Fantasie souvenir de Pologne
Ferenc Liszt
Étudesd’exécutiontranscendanted’après Paganini, S.140, No 6 a moll
Ferruccio Busoni
Elegy No 4 TurandotsFrauengemach

 

 

Projekt i realizacja: WiWi.pl