Mieszkaniec gminy Radomin mistrzem powiatu Olimpiady Wiedzy Rolniczej


W dniu 7 listopada w sali Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń i Sali Miasta Golub-Dobrzyń odbyła się 29. Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Organizatorem Olimpiady jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Uczestników powitała i zmotywowała do rywalizacji kierownik ODR w Golubiu Dobrzyniu Dorota Weber  wspólnie ze Starostą, Wójtami, przedstawicielami Samorządów oraz kierownikiem KRUS.

W olimpiadzie startowały 22 osoby z powiatu golubsko-dobrzyńskiego w wieku od 18 do 40 lat, które na co dzień prowadzą własne gospodarstwa rolne lub prowadzą je wspólnie z rodzicami. Organizatorów cieszy fakt rosnącego zainteresowania konkursem wśród pań. W tym roku startowało 6 kobiet.

Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie testu zawierającego 38 pytania z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki, organizacji produkcji, ekologii, wiedzy o funduszach PROW i BHP. Pytania dotyczyły szerokiego zakresu wiedzy, jednak nie przysporzyły naszym rolnikom większych trudności. Komisja w ramach konkursu wyłoniła trzy czołowe miejsca.

Uczestnicy w trakcie oczekiwania na wyniki konkursu mogli przy serwisie kawowym napisać test odnośnie BHP w pracy w gospodarstwie rolnym i otrzymać dodatkowe nagrody. W tym roku część dydaktyczna dotyczyła bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie rolnym oraz postępowania w nagłych wypadkach, którą prowadzili pracownicy KRUS wraz z Mariuszem Jasienieckim z ODR.

Mistrzem tegorocznych eliminacji powiatowych został Paweł Celmer z Bocheńca (gm. Radomin), który będzie reprezentował powiat golubsko-dobrzyński na szczeblu Wojewódzkim Finału Olimpiady 21 listopada w Przysieku. Paweł na co dzień jest młodym rolnikiem, który prowadzi gospodarstwo rolne nastawione na produkcję opasów.

Drugie miejsce zajął Jakub Pietrkiewicz z Rudawia (gm. Ciechocin), a trzecie Robert Chyliński z Klonowa (gm. Zbójno).

ODR składa serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla laureatów i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Szczególne podziękowania dla samorządowców, którzy uświetnili swoją obecnością imprezę.

Gratulujemy naszemu Mieszkańcowi wygranej etapu powiatowego i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim olimpiady.


Projekt i realizacja: WiWi.pl