Ferie z profilaktyką w tle


Ferie z profilaktyką w tle

W dniach od 19.02-21.02 .2018 r. w Szkole Podstawowej im. Dziewanowskich w Płonnem odbył się biwak pod hasłem „Bezpieczne ferie-wypoczynek bez nałogów”. W biwaku uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Opiekunami i pomysłodawcami wypoczynku zimowego dla dzieci byli nauczyciele:Dawid Stachowski, Katarzyna Foksińska i Jarosław Miądzel. Biwak został w większości sfinansowany przez Wójta Gminy Radomin Piotra Wolskiego. Co roku możemy liczyć na wsparcie Pana Wójta , który udziela nam wsparcia finansowego na wypoczynek letni czy również zimowy dla uczniów naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczni , że nasz wójt troszczy się o naszą szkołę poprzez organizację zimowiska dla dzieci. Biwaki letnie i zimowe w naszej szkole stały się już tradycją a pan wójt zawsze z nami zawsze współpracuje w tej inicjatywie i przychylnie pomaga nam w tej idei. Podczas biwaku odbyły się pogadanki na temat profilaktyki uzależnień, uczniowie pod okiem nauczycieli pracowali w grupach gdzie dzielili się swoimi wiadomościami z innymi dziećmi na temat uzależnień ale także wykazali się ciekawą pomysłowością w przeciwdziałaniu nałogom. Oprócz zajęć edukacyjnych dzieci pojechały do Torunia do Cinema City na projekcję filmu „Jumanji” oraz odwiedziły centrum rozrywki Jum Arenę gdzie aktywnie fizycznie spędziły czas na zabawie na trampolinach ,zwieńczeniem dnia było wieczorem wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Kolejnego dnia dzieci pojechały na basen do Rypina gdzie również mogły zadbać o swoją kondycję fizyczną podczas zabaw w wodzie. W trakcie biwaku dzieci brały udział w zabawach na sali gimnastycznej i maratonie filmowym. Czas upłynął w miłej przyjaznej atmosferze, dzieci wróciły do domu myśląc o kolejnym biwaku, który odbędzie się latem.

Projekt i realizacja: WiWi.pl