Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku w Szkole Podstawowej im. Dziewanowskich w Płonnem.


16 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Dziewanowskich w Płonnem odbył się Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dwa tygodnie temu kiedy to uczniowie wykonywali plakaty na ten wyjątkowy dzień a także samodzielnie wykonali gazetkę na temat 11 listopada-Święta Niepodległości a także gazetkę na temat miejscowości , w której znajduje się nasza szkoła.

Punktem kulminacyjnym był dzień 16 listopada kiedy to obchodziliśmy Dzień Patrioty. Na to wydarzenie zaprosiliśmy do naszej szkoły Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Pawła Szramkę. Odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy IV, V i VII. Program artystyczny nawiązywał do lokalnej historii Płonnego naszej małej ojczyzny lecz także do historii Polski i ważnych wydarzeń dziejowych. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych i wspólnego śpiewania. W akademii uczestniczył poseł na Sejm RP Paweł Szramka, dyrektor szkoły Małgorzata Marcinkowska, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Na obchodach Dnia Patrioty pojawili się dziennikarze z lokalnej gazety CGD.

Po występie dzieci, uczniowie przyznali gościowi specjalnemu Pawłowi Szramce tytuł „Patrioty XXI wieku”, Pan poseł otrzymał okolicznościowy dyplom oraz różę. Następnie głos zabrał Pan Paweł , który podziękował za zaproszenie do szkoły i możliwość uczestniczenia w obchodach Dnia Patrioty a szczególnie za otrzymany tytuł z rąk uczniów.

Po części artystycznej Pan poseł spotkał się z uczniami na żywej lekcji patriotyzmu, podczas , której uczniowie mogli zadawać pytania panu posłowi a także wysłuchać prelekcji na temat patriotyzmu w dzisiejszych czasach. Dzień upłynął w przyjaznej atmosferze. Koordynatorem Dnia Patrioty i Patriotki XXI wieku w szkole jest pan Dawid Stachowski.

Projekt i realizacja: WiWi.pl