Wyprawka dla przedszkolaka zapisanego do Przedszkola Publicznego w Radominie


Ubrania
W wyprawce dla przedszkolaka musi się znaleźć odpowiedni strój. Najczęściej wymagane jest również podpisanie poszczególnych części garderoby. Można więc wyszyć na ubraniach inicjały lub imię dziecka, a na podeszwie butów umieścić podobną informację za pomocą markera permanentnego. Jeśli chodzi o odzieżową stronę wyprawki dla przedszkolaka, powinny się w niej znaleźć:
Buty na zmianę, które dziecko ubierze od razu po przyjściu do przedszkola. Co ważne, nie mogę być sznurowane, a koniecznie na rzepy lub zatrzaski. Wymóg ten wynika z faktu, że większość świeżo upieczonych przedszkolaków nie potrafi jeszcze wiązać butów. Podeszwa obuwia powinna być antypoślizgowa. Do butów trzeba również dokupić worek i go podpisać.
Dodatkowy zestaw ubrań – przedszkolak może się łatwo pobrudzić podczas jedzenia czy zabawy, dlatego konieczne jest wyposażenie go w dodatkowe ubranie. Trzeba pamiętać, by w komplecie znalazły się: spodnie/spódniczka, bluzka, koszulka, rajstopy, majtki, skarpetki. Je również należy spakować do podpisanego worka.
W podpisany worek zapakujemy także strój do zajęć sportowych. W wyprawce dla przedszkolaka nie może bowiem zabraknąć koszulki i spodenek.
Jeśli dziecko będzie w przedszkolu leżakować, trzeba je zaopatrzyć w piżamkę i pościel.
Ostatni punkt dotyczy dzieci młodszych, które będą przebywać w przedszkolu więcej niż 5 godzin. Pościel składa się z kocyka i poduszeczki w poszewkach.

Artykuły higieniczne
W przedszkolu tworzy się całkiem duża dziecięca społeczność, dlatego tak ważna jest pamięć o zaopatrzeniu dziecka w artykuły higieniczne. Dzięki nim łatwiej będzie je chronić przed wszędobylskimi zarazkami i bakteriami. Wśród artykułów higienicznych w wyprawce dla przedszkolaka powinny się znaleźć:
Zestaw do dbania o higienę jamy ustnej, czyli: szczoteczka do zębów, pasta i kubeczek, w którym dziecko będzie to wszystko przechowywać.
Przyda się również szczotka lub grzebień do włosów.

Artykuły papiernicze
Jakie artykuły papiernicze powinny się w wyprawce dla przedszkolaka znaleźć?
kredki: Kredki BIC Tropicolors – kredki z tworzywa sztucznego, a więc dosyć elastyczne i odporne na złamania podczas upadków. Kredki świecowe Bambino – zwykłe
farby plakatowe Astra lub Bambino-12 kolorów, wraz z pędzelkiem grubym i cienkim
4 ołówki Conte
2 gumki i 2 temperówki
500 kartek białego papieru do ksera i 100 kartek papieru kolorowego
plastelina – 12 kolorów
4 kolorowe bibuły – w tym zielona
klej w sztyfcie i nożyczki zaokrąglone


Projekt i realizacja: WiWi.pl