VIII Turniej Sołectw Gminy Radomin


W niedzielę 16 lipca br. na terenie boiska sportowego w miejscowości Dulsk, 6 drużyn rywalizowało w „VIII Turnieju Sołectw Gminy Radomin”. Gospodarzem zawodów rozgrywanych o Puchar Przechodni Wójta Gminy Radomin było sołectwo Dulsk, które w ubiegłym roku wygrało VII Turniej Sołectw. Rozgrywki wzbudzały ogromne emocje, toteż na brak adrenaliny i emocji nikt nie narzekał.

Turniej ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród sołectw, które typują swoje 6-osobowe drużyny, jak i widzów – obserwujących, czasem mrożące krew w żyłach, zmagania zawodników. W I grupie rozgrywek Turnieju znalazły się drużyny z: Dulska I, Dulska II i Radomina, natomiast w II grupie rywalizowały zespoły z: Wilczewa, Rętwin i Płonnego.

Ostatecznie zwycięzcą, laureatem I miejsca „VIII Turnieju Sołectw Gminy Radomin” o Puchar Przechodni Wójta Gminy Radomin została drużyna z Radomina, która po zaciętej walce w finale wygrała z zespołem z Dulska I z wynikiem 2:1, II miejsce zdobyli piłkarze z Dulska II, III miejsce zajęła drużyna z Płonnego, IV miejsce drużyna z Rętwin, V miejsce zajęła drużyna z Dulska II, natomiast VI miejsce drużyna z Wilczewa.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim drużynom zmagającym się w turnieju oraz pragniemy podziękować za zaangażowanie, wolę walki, dobry humor wszystkim. Ta wyjątkowa impreza odbywa się dla Was, ale i dzięki Wam. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się w nie pomniejszonym składzie. Dla Gospodarzy ciepłe słowa podziękowań za życzliwą i owocną współpracę podczas organizacji tegorocznego Turnieju kierujemy na ręce Karoliny Grębockiej, sołtysa wsi Dulsk.

Na zakończenie „VIII Turnieju Sołectw Gminy Radomin” dyplomy, nagrody oraz przechodni Puchar Wójta Gminy Radomin na ręce sołtysa wsi Radomin Mirosława Orzechowskiego wręczył Wójt Gminy Radomin – Piotr Wolski oraz Gminny Koordynator Sportu – Sławomir Rożek. Statuetkę „króla strzelców” uzyskał Sylwester Żuchowski z Dulska strzelając dwie bramki, a najlepszym bramkarzem został Maciej Czyżykowski również z Dulska.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejny turniej za rok, który odbędzie się w Radominie.


Projekt i realizacja: WiWi.pl