I miejsce ucznia ze Szkoły Podstawowej w Radominie w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno– Literackim „Na Św. Walentego…- Różne oblicza miłości”


Szymon Gocyła uczeń klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Radominie zajął I miejsce

w Ogólnopolskim XII Konkursie Plastyczno – Literackim „Na Św. Walentego… -Różne Oblicza Miłości” w kategorii praca literacka. Uczeń napisał wiersz o miłości. Opiekunem chłopca jest nauczyciel języka polskiego pan Dawid Stachowski.

Konkurs ten był organizowany przez Katolickie Liceum, Gimnazjum i Szkołę Podstawową Księży Pallotynów w Chełmnie przy udziale Chełmińskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Chełmna w ramach XVI obchodów Dnia Świętego Walentego w Chełmnie – Mieście Zakochanych.

Ogólnopolski Konkurs literacko – plastyczny organizowany jest w miesiącu lutym. W tym roku odbywała się już dwunasta edycja tego konkursu. Miała ona na celu odpowiedzenie sobie na pytanie: czym tak naprawdę jest miłość, gdzie ją można spotkać i w jaki sposób doświadczać, przeżywać? Sprostać temu niełatwemu zadaniu starali się młodzi ludzie, uczniowie wielu szkół z całej Polski. Formą literacką czy techniką plastyczną, próbowali twórczo pokazać współczesne oblicza miłości, przekonując, że najważniejsza w życiu jest miłość.

Projekt i realizacja: WiWi.pl