Pandemonium, albo na pomoc Pompei


W najbliższą sobotę, 18 września o godzinie 17:00 zapraszamy Państwa do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, gdzie będzie można wysłuchać spektaklu słowno-muzycznego zatytułowanego „Pandemonium, albo na pomoc Pompei”. Spotkanie to poprowadzi aktor Dariusz Jakubowski, który zaprezentuje poezję najwyższej próby autorstwa m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Dylana Thomasa, Ignacego Krasickiego, Williama Szekspira czy Czesława Miłosza. O oprawę muzyczną zadbają Katarzyna Thomas, sopranistka oraz Piotr Szafraniec, pianista. W ich wykonaniu usłyszymy utwory Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, ale także Wojciecha Kilara czy Franka Sinatry.

Artyści zapowiadają swój spektakl w następujący sposób: „To, w jakiej kondycji jest wędrujący przez życie człowiek, indywidualnie i jako zbiorowość, dowiadujemy się w sytuacjach granicznych: katastrofach, chorobach, wojnach. Czy przeżywamy właśnie takie apokaliptyczne czasy? Wielokrotnie już ludzkość doświadczała gwałtownej zapaści cywilizacji i kultury, co dowodzi kruchości naszej pewności siebie. Jak będą mówili o nas w przyszłości, kiedy odkopią nas z naszej Pompei? Czy w wykopaliskach archeologicznych znajdą źródło dla siebie, czy będą traktować nas jak barbarzyńców?”.

Do uczestnictwa w rozważaniach nad wyżej wymienionymi pytaniami zapraszamy Państwa 18 września do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682 79 30) lub za pośrednictwem rezerwacji online na stronie www.szafarnia.art.pl. Liczba miejsc ograniczona.


Projekt i realizacja: WiWi.pl