Niebawem ruszą stypendia dla uczniów


Projekty stypendialne w naszym województwie

We wrześniu ruszy nabór stypendystów w roku szkolnym 2020/2021. Nabór przygotowuje Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach projektów „Prymus Pomorza i Kujaw”, „Humaniści na start!” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Przedsięwzięcia te są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wysokość stypendium będzie wynosiła od 2 tys. zł do 5 tys. zł na rok. Szczegółowe informacje o projektach oraz dane kontaktowe i zasady przyznawania stypendiów są zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych projektów:

a) „Prymus Pomorza i Kujaw” – prymus.kujawsko-pomorskie.pl

b) „Humaniści na start!” – humanisci.kujawsko-pomorskie.pl

c) „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II” – zawodowyprymus.kujawsko-pomorskie.pl .

Uczestnictwo w projektach stypendianych jest dużym wyróżnieniem dla szkoły, a także całej społeczności lokalnej. Jest mobilizacją dla innych uczniów oraz promocją dla młodych stypendystów, co daje dodatkowe szanse podczas ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie edukacja.kujawsko-pomorskie.pl, aby być na bieżąco z nowymi informacjami.


Projekt i realizacja: WiWi.pl