„Wielki Świat”, czyli koncert muzyki folkowej w Szafarni


W sobotę 1 lutego zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego na koncert zespołu Nivel w składzie: Jacek Dzwonowski (skrzypce), Tomasz Grzyb (akordeon), Staszek Sroka (gitara), Mateusz Gremlowski (bas & kontrabas).

N I V E L to czwórka przyjaciół, która postanowiła założyć zespół, będący inny niż wszystkie. Ich muzykę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia. W dużym stopniu czerpią inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis. Podczas koncertu w Szafarni w wykonaniu zespołu zabrzmią melodie węgierskie, włoskie, rumuńskie, cygańskie, macedońskie, a także utwory jazzowe i autorskie kompozycje.

Koncert zatytułowany „Wielki Świat” rozpocznie się o godzinie 17.00. Bilety w cenie 15/20 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682-79-30) lub za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji.

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem.

Z Torunia:

15:00 – CKK Jordanki, Aleja Solidarności 1-3

15:10 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)

z Golubia-Dobrzynia

15:50 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)

Powrót po koncercie.


Projekt i realizacja: WiWi.pl