Międzynarodowy Turniej Mistrzów w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni


Międzynarodowy Turniej Mistrzów w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

Zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na Międzynarodowy Turniej Mistrzów. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się w sobotę, 9 lutego 2019 roku o godzinie 17.00.

Koncert jest unikatową okazją do konfrontacji skrajnych brzmieniowo i pozornie odległych stylistycznie instrumentów – coraz bardziej popularnej, ale jeszcze nieco tajemniczej i egzotycznej, fletni Pana oraz już mocno osadzonych w naszej kulturze, a także świadomości wszystkich melomanów, skrzypiec i akordeonu. Nietypowa formuła muzycznego turnieju, wzorowana na XIX-wiecznych zmaganiach najsłynniejszych wirtuozów, w których to publiczność decydowała o palmie pierwszeństwa dla jednego z nich, nadaje muzycznemu spotkaniu posmak niemal sportowej rywalizacji. Do pojedynku staną Artur Banaszkiewicz (Polska) – skrzypce, Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia Pana, Andrij Melnym (Ukraina) – akordeon. Soliści zaprezentują się najpierw oddzielnie, zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, popularnej, filmowej, jak i etnicznej, by w finale koncertu połączyć brzmienia. Podczas koncertu zabrzmią utwory Artura Banaszkiewicza, Georges’a Bizeta, Gheorghe’a Zamfira, Jamesa Lasta, Johna Williamsa, Ennio Morricone, Vittorio Montiego, Gerge’a Dinicu, Francesco Sartoriego.

Bilety w cenie 15/20 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682 79 30) lub za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji. Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży.

Projekt i realizacja: WiWi.pl