Wycieczka do stolicy


Wycieczka do stolicy

26 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dziewanowskich w Płonnem udali się na wycieczkę do Warszawy. Punktem centralnym była wizyta w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Dzieci miały możliwość zwiedzenia pomieszczeń , z których na co dzień korzysta prezydent Polski Andrzej Duda m.in. Sień Główną,Salę Nowosielskiego ,Kaplicę , Salę Rokoko , Salę Białą im. Lecha Kaczyńskiego , Jadalnię , Sala Niebieska , Klatkę schodowa , Antyszambrę , Salę Kolumnową (Balową) , Salę Bankietową (Obrazową) , Okrągły Stół . Następnie uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kolejnym punktem pobytu w stolicy była wycieczka w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Głównym celem w Wytwórni było rozwijanie zainteresowania sztuką filmową i poznawania specyfiki poszczególnych zawodów filmowych. Dzieci zapoznały się z pracą producenta filmowego i reżysera a także zobaczyły w jaki sposób tworzony jest film.

Pomysłodawcą wycieczki był nauczyciel Dawid Stachowski, opiekunami podczas wyjazdu byli także Mariusz Fydryszewski i Katarzyna Foksińska.

Projekt i realizacja: WiWi.pl