Odbiór termomodernizacji szkoły podstawowej w Płonnem na terenie gminy Radomin


W dniu 29 sierpnia 2018 r. komisja odbiorowa dokonała odbioru zadania inwestycyjnego polegającego na termomodernizacji szkoły podstawowej w Płonnem w ramach projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Radomin” od Przedsiębiorstwa – Handlowo – Usługowego „KAMI-BUD” Marlena Szyszkowska. Przedmiotem zadania było wykonanie:

– pokrycia dachu podwójnie papą termozgrzewalną wraz z reperacją istniejącej papy; – rozebranie rynien, rur spustowych, parapetów i obróbek blacharskich oraz montaż parapetów i wykonanie obróbek blacharskich z blachy stalowej ocynk wraz zamontowaniem nowych rynien i rur spustowych z blachy ocynk powlekanej;

– skucie tynków na ścianach i ościeżach, uzupełnienie ubytków tynków na elewacjach;

– docieplenie ścian zewnętrznych szkoły styropianem EPS 80-034 FASADA – przyklejany do ścian wykończony tynkiem mineralnym barwionym w masie wraz z wykonaniem nowej elewacji budynku akrylowym tynkiem strukturalnym wraz z malowaniem;

– wymianę okienek na okna PCV, ramka z nawiewnikiem regulowanymi automatycznie, ocieplenie ościeży styropianem;

– wymianę drzwi piwnicznych na pełne metalowe ocieplane, w tym montaż zadaszenia z poliwęglanu na wejściami

– remont betonowych schodów przed budynkiem wraz z malowaniem balustrad (w tym schodów do piwnicy);

– wymiana i montaż elementów c.o. wraz z regulacją i płukaniem instalacji (grzejniki, zawory termostatyczne);

– demontaż i ponowny montaż oświetlenia, anten itp., remont instalacji odgromowej (demontaż i montaż pod warstwą ocieplenia na ścianach).

Koszt realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na wykonaniu termomodernizacji szkoły podstawowej w Płonnem wyniósł 414 739,80 zł, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego z Torunia wynosić będzie 173 937,61 zł.

Projekt i realizacja: WiWi.pl