„Wakacje z Chopinem”


Wakacje z Chopinem”

Kolejny koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem” będzie koncertem wyjątkowym. 8 lipca, o godzinie 12:15, po raz pierwszy w Szafarni zaprezentuje się Clara Biermasz. Holenderska pianistka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów. Ponadto występowała w salach koncertowych całego świata, m.in. w Konzerthausie w Wiedniu, Palazzo Zacco-Armeni w Padwie, Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie, Teatrze Narodowym w Miszkolcu, Ambasadach Holandii w Austrii, Egipcie, oraz Omanie. Poza tym koncertowała również w Danii, Francji oraz Walii.

Clara Biermasz z jest dyrektorem artystycznym Holenderskiej Fundacji Chopinowskiej, która należy do Międzynarodowej Federacji Towarzystw Chopinowskich i Międzynarodowej Rady Muzycznej Unesco w Paryżu. Od 2015 roku jest członkiem zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Chopinowskiego w Wiedniu.

W programie koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, w tym mazurki op. 17, op. 24 oraz ballady, g-moll oraz As-dur.

Na koncert zapraszamy do sali koncertowej Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Bilety w cenie 10 zł zakupić można w kasie Ośrodka, przed rozpoczęciem koncertu. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną pod numerem 56 682 79 30. Dla dzieci wstęp na koncert jest bezpłatny. Pieniądze z biletów przeznaczone są na działalność Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk, której zadaniem jest wspieranie młodych adeptów sztuki muzycznej.

Zadanie „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt i realizacja: WiWi.pl