Wakacje z Chopinem


Wakacje z Chopinem

Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk wraz z Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni rozpoczynają coroczny cykl koncertów pt. „Wakacje z Chopinem”. Wystąpią uznani artyści z kraju i z zagranicy, m.in. Clara Biermasz z Holandii, Anthony Adkins z Wielkiej Brytanii, Rafał Błaszczyk oraz Piotr Nowak (uczestnicy XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie).

Koncerty odbędą się w każdą niedzielę lipca oraz w pierwszą niedzielę sierpnia, zawsze o godz. 12:15. Bilety na koncerty, w cenie 10 zł zakupić można przed koncertem w kasie Ośrodka. Obecność należy potwierdzić telefonicznie pod numerem 56 682 79 30. Dla dzieci wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Podczas pierwszego koncertu, który odbędzie się 1 lipca o godz. 12:15, zaprezentuje się Piotr Nowak, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Wystąpi również młodziutka, bo zaledwie 10-letnia pianistka, Joanna Maja Jasnowska, laureatka 26. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. W ich wykonaniu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina oraz program, który Joanna zaprezentowała podczas konkursu.

Na wszystkie koncerty serdecznie zapraszamy do Sali koncertowej Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Więcej informacji na www.szafarnia.art.pl oraz www.fundacjachopin.pl.

Zadanie „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt i realizacja: WiWi.pl