Promocja Monografii Albumowej Gminy Radomin pt. ” Okolica Chopina, Dąbrowskiej i Dziewanowskich”


W dniu 22 lutego 2018 r. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyła się uroczystość promująca Monografię Albumową Gminy Radomin pt. „Okolica Chopina, Dąbrowskiej i Dziewanowskich”. Autorem Monografii jest profesor Mirosław Krajewski, który przedstawił historyczne dzieje naszej Gminy jak również opisał teraźniejsze dokonania gospodarcze, sportowe, kulturowe oraz edukacyjne.

Udział w uroczystości wzięło dużo zaproszonych gości z Gminy Radomin jak i z sąsiednich Gmin.

Gości przywitał Wójt Gminy Radomin Piotr Wolski który podziękował każdemu za przybycie oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Wiwatowski.

Po wystąpieniu Przewodniczącego Rady Gminy Janusza Wiwatowskiego odbył się koncert fortepianowy studenta edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Pana Bartłomieja Kozłowskiego. Występ został zakończony owacjami na stojąco zebranych gości.

Po występie głos zabrała Pani Małgorzata Dąbrowska Kustosz Izby Pamięci Marii Dąbrowskiej, która przedstawiła biografię Autora Monografii profesora Mirosława Krajewskiego. Po przedstawieniu sylwetki autora Monografii głos zabrał sam autor profesor Mirosław Krajewski, który opowiedział o naszej Gminie a także o tym jak na przełomie kilku ostatnich lat się zmieniła. Po wystąpieniu Wójt Gminy Radomin wraz z Przewodniczącym Rady Gminy oraz Panią Sekretarz Gminy Radomin wręczali profesorowi kwiaty oraz podziękowali.

Następnie uczennica Zosia Jasińska ze Szkoły Podstawowej im. Dziewanowskich w Płonnem oraz Kacper Lewicki uczeń Publicznego Gimnazjum im. Fryderyka Chopina w Radominie przeczytali dwa wybrane fragmenty monografii.

Po wystąpieniu uczniów głos zabrał V- ce Wojewoda Pan Józef Ramlau następnie Ksiądz Kanonik Oficjał Sądu Biskupiego w Płocku Tadeusz Kozłowski którzy podziękowali za zaproszenie na tak ważną dla gminy uroczystość. Byli pod wrażeniem tak pięknie napisanej Monografii z której jako mieszkańcy Gminny powinniśmy być dumni. Podkreślili również, że Monografia Gminy Radomin powinna znajdować się w każdej szkole oraz bibliotece.

Za przybycie podziękowali również Wójt Gminy Wąpielsk – Dariusz Górski, Dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu – Dobrzyniu – Barbara Wasiluk, V – ce Prezes PTTK – Mariusz Wróblewski a także w imieniu Wójta Gminy Ciechocin – Celina Nałęcz. Wszyscy podziękowali profesorowi Mirosławowi Krajewskiemu wręczając kwiaty oraz drobne prezenty.

Na koniec wydawnictwo Verbum przygotowało niespodziankę dla zebranych gości w postaci Tortu.

Projekt i realizacja: WiWi.pl