Uroczyste obchody Święta Niepodległości


Mieszkańcy gminy Radomin wspólnie uczcili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody Święta Niepodległości odbyły się w Radominie i składały się z dwóch części.

11 listopada w Kościele pw. Św. Mikołaja w Radominie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Uczestniczyli w niej mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i jednostek organizacyjnych oraz szkół, poczty sztandarowe jednostek OSP i harcerze. Po nabożeństwie uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Druga część uroczystości została zorganizowana w sali GOKiS. Uczestnicy mogli spędzić czas przy kawie, słuchając pieśni patriotycznych w wykonaniu utalentowanych solistek z terenu gminy. Piosenki były przeplatane animowanymi prezentacjami dotyczącymi historii. Na scenie wystąpiły: Oliwia Krupa, Weronika Kołpacka, Maria Gwarek, Agnieszka Błaszkiewicz, Zofia Jasińska. Solistkom akompaniował na gitarze Piotr Marcinkowski.

Występ zakończyły przemówienia Wójta Gminy Radomin Piotra Wolskiego i Dyrektora GOKiS Sławomira Rożka, którzy dziękowali zebranym za uczestnictwo, a młodzieży za udany występ.Projekt i realizacja: WiWi.pl