PUNKT SZCZEPIEŃ W GMINIE RADOMIN


 

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, iż z inicjatywy Wójta Gminy Radomin w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Radominie powstanie punkt szczepienny w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi pierwszeństwo w szczepieniach będą mieli seniorzy w związku z czym ustalono ogólnopolski harmonogram:

  • od 15 stycznia rejestracja osób, które ukończyły 80 lat,
  • od 22 stycznia rejestracja osób które skończyły 70 lat,

  • od 25 stycznia rozpoczęcie szczepień.

W celu ułatwienia dostępu do szczepień uruchomiono 3 możliowości rejestracji:

  • w punkcie szczepień (numer telefonu zostanie udostępniony na początku przyszłego tygodnia na stronie Gminy Radomin oraz poprzez dystrybucję ulotek do mieszkańców – strażacy OSP będą dostarczać ulotki z informacjami o szczepieniach seniorom z terenu całej gminy),

  • poprzez infolinię 989,

  • poprzez internetową kartę pacjenta.

Dzięki współpracy z PSP oraz lokalnymi jednostkami OSP osoby, które nie mają możliwości dotrzeć na miejsce szczepienia będą mogły skorzystać z transportu zapewnionego przez Gminę Radomin. Istnieje także możliwość szczepienia w domu, w przypadku ciężkiej choroby pacjenta, która nie pozwala na opuszczenie miejsca pobytu. Zespół szczepienny będzie składał się z personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Golubiu -Dobrzyniu, jednocześnie informujemy, że nie będzie możliwości szczepienia w radomińskim oddziale NZOZ Nasz Medyk.

Więcej informacji na temat szczepień:

Gminny Koordynator ds. Szczepień – Sławomir Rożek – 797-189-920

www.gov.pl/szczepimysie/

Spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Radominie, na którym został omówiony program szczepień

Spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Radominie z dnia 13.01.2021 r., na którym został omówiony program szczepień.


Projekt i realizacja: WiWi.pl