Najstarsza mieszkanka Gminy Radomin obchodzi swoje 100 – letnie


100 – lecie

Najstarsza mieszkanka Gminy Radomin obchodzi swoje 100 – letnie urodziny równolegle z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober spotkał się z mieszkanką naszej Gminy Kazimierą Słowik. Okazja do spotkania nie byle, jaka. Pani Kazimiera obchodzi w tym roku swoje 100-letnie urodziny. Przewodniczący wręczył jubilatce medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis – medal Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Medal został ustanowiony z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Kazimiera Słowik urodziła się w 1918 roku w Radominie. W czasach młodości mieszkała między innymi w Okoninie i Kamionkach. W 1930 roku wróciła na stałe do Radomina. Tu prowadziła wspólnie z mężem małe gospodarstwo warzywnicze. Po śmierci męża Władysława będąc w wieku 45 lat musiała się sama borykać z wychowaniem 6 dzieci. W tym czasie pomógł jej syn Zygmunt i tak jest do chwili obecnej. Obecnie przebywa u córki Aleksandry Żuchowskiej. Dochowała się 13 wnuków i 21 prawnuków.

W uroczystym spotkaniu uczestniczył również burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski, radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Kwiatkowski oraz wójt gminy Radomin Piotr Wolski (wnuk Kazimiery Słowik).

Projekt i realizacja: WiWi.pl