Wycieczka do Warszawy


W dniu 12 czerwca 2018 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum w Radominie byli na wycieczce w Warszawie. Uczestnictwo w wycieczce był nagrodą dla naszych gimnazjalistów, którzy w trakcie roku szkolnego wyróżniali się swoją aktywnością i sukcesami na forum szkoły szkoły i poza nią, godnie reprezentując naszą szkołę, jak również dla tych, którzy osiągnęli na koniec roku wysokie wyniki w nauce. Uczniowie poznawali Warszawę zwiedzając ją śladami Józefa Piłsudskiego – jednego z twórców odradzającej się Polski. Gimnazjaliści widzieli m. in.  Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Józefa Piłsudskiego, Milusin, odwiedzili groby poległych w powstaniu styczniowym i w walkach z lat 1918-1920.
Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas II-III gimnazjum, a opiekę sprawowali: pani dyrektor Zenobia Orzechowska, pani Elżbieta Wolniak, pani Katarzyna Matuszewska i pan Zbigniew Fodrowski.
Wyjazd do Warszawy był częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a ufundował go dla naszych uczniów wójt gminy Radomin pan Piotr Wolski. Dziękujemy!
Projekt i realizacja: WiWi.pl