Festiwal św. Jakuba w Gminie Radomin


W dniu 10.06 br. w ramach obchodów Festiwalu św. Jakuba odbył się rajd pieszy, który miał swój początek w Szafarni, a także rajd rowerowy, który ruszył z Płonnego. Licznie zgromadzeni uczestnicy rajdu pieszego wyruszyli sprzed Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni o godzinie 11:00. Rowerzyści na rajd rowerowy ruszyli o godzinie 12:00 sprzed kościoła pw. św. Jakuba w Płonnem. Start i trasa rajdów zlokalizowana była na szlaku świętego Jakuba, który przebiega przez Szafarnię i Płonne, a następnie przez Golub-Dobrzyń, meta obu rajdów usytuowana była w Elgiszewie.

Na półmetku tras obu rajdów- w Golubiu-Dobrzyniu na wszystkich uczestników czekała: kawa, herbata i ciasto przygotowane przez Stowarzyszenie Nowoczesnych Gospodyń z Radomina i okolic, Stowarzyszenie Jakubowe z Płonnego, a także Stowarzyszenie „Szansa dla Szafarni i okolic” z Szafarni. O oprawę muzyczną zadbał Zespół „Siostry Argalskie”, który umilał pielgrzymom odpoczynek.

Nasza Gmina współorganizowała to duże przedsięwzięcie wspólnie z Gminą Ciechocin. Zainteresowanie rajdami było bardzo duże, uczestnicy pomimo niesprzyjającej aury byli bardzo zadowoleni z osiągnięcia jakim było dotarcie na metę rajdu zlokalizowaną w Elgiszewie, a także pamiątkowego medalu i paszportu pielgrzyma z potwierdzeniem uczestnictwa w rajdzie, którego długość wynosiła około 25 km.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i pomoc w organizacji Festiwalu św. Jakuba.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w rajdach w przyszłym roku.


Projekt i realizacja: WiWi.pl