Mamy pół miliona zł na inwestycje


W poniedziałek 6 lipca samorządowcy spotkali się w Chełmży z Premierem Mateuszem Morawieckim. Wśród obecnych samorządowców był Wójt Gminy Radomin Piotr Wolski. Włodarz reprezentujący naszą Gminę otrzymał z rąk Premiera bon inwestycyjny.

Gmina Radomin otrzymała bon o wartości 500 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki są przeznaczone na dowolne inwestycje na terenie gminy. Pieniądze są bezzwrotne.

– Jako wójt staram się jak najlepiej dbać o interesy gminy i o potrzeby jej mieszkańców, dlatego cieszę się, że wpłyną do nas dodatkowe środki. Chciałbym porozmawiać z radnymi na temat wykorzystania bonu inwestycyjnego, aby wspólnie zdecydować, na co wydamy pieniądze. Mam już kilka pomysłów, które dotyczą m.in. dróg oraz budynków służących mieszkańcom, myślałem również o nowoczesnym autobusie z napędem elektrycznym. Jestem też otwarty na propozycje rady gminy – zdradza Wójt Piotr Wolski.

Na spotkaniu w Domu Kultury w Chełmży byli obecni przedstawiciele samorządów z Powiatów: Golubsko-Dobrzyńskiego, Toruńskiego i Grudziądzkiego. Tego dnia Premier Morawiecki wydał bony dla samorządów o łącznej wartości 6 mln zł. Podkreślił wagę tych środków ze względu na lokalną gospodarkę. Kwoty dotacji wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Fundusz Inwestycji Lokalnych jest w całości finansowany z budżetu państwa.


fot. Powiat Toruński


Projekt i realizacja: WiWi.pl