To już trzecia modernizowana droga w Sołectwie Rętwiny


Mieszkańcy mogą cieszyć się nowo zmodernizowanym odcinkiem drogi Rętwiny-Płonne w ciągu drogi gminnej nr 110318 C. Prace remontowe, które obejmowały 500- metrowy odcinek dobiegają końca.

Nowa nawierzchnia została wykonana od strony Rętwin w kierunku Płonnego przy użyciu technologii dwukrotnego powierzchniowego utrwalenia, co zagwarantuje trwałość i wytrzymałość drogi. Proces ten polega na nałożeniu warstwy emulsji asfaltowej, na którą następnie rozprowadza się warstwę kruszywa. Po wstępnym utwardzeniu proces powtarza się, co zapewni dodatkowe wzmocnienie i zwiększy odporność nawierzchni na uszkodzenia.

W tym roku jest to trzecia droga modernizowana w Sołectwie Rętwiny.

Za realizację prac odpowiada firma Mar-Dar Marian Tompalski. Inwestycja poprawi jakość infrastruktury w regionie, przynosząc przede wszystkim komfort mieszkańcom.

 

Inwestycja realizowana w ramach Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych na zadanie „Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Radomin, komunikującej miejscowości Dulsk, Szafarnia, Piórkowo, Gaj i Płonne : Polski Ład–edycja VIII”.

 


Projekt i realizacja: WiWi.pl