Ośrodek Chopinowski: Kurier Szafarski jest dostępny w serwisie YouTube


Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Zakończył się letni czas, a wraz z nim cykl koncertów pod nazwą Wakacje z Chopinem, dlatego kierujemy do Państwa zaproszenie do obejrzenia filmowej relacji z naszych wydarzeń. 

Znajdą ją Państwo w ostatnich odcinkach Kuriera Szafarskiego. Jest to seria filmów, które od dwóch lat emitujemy na naszej stronie internetowej i kanale YouTube. Przyjęła ona nazwę Kurier Szafarski na wzór wakacyjnej gazetki wydawanej przez Fryderyka Chopina. Prezentujemy w niej wydarzenia odbywające się w Ośrodku oraz jego historię.

Trzy ostatnie odcinki poświęciliśmy miejscom w naszym regionie związanym z Fryderykiem Chopinem. Zapraszamy w nich w podróż śladami kompozytora, podczas której odwiedzimy miejscowości, w których prawie 200 lat temu gościł nastoletni Frycek.

W filmach znalazło się również podsumowanie wakacyjnych koncertów chopinowskich, które w tym roku odbyły się w formie online. Podczas dziewięciu koncertów z cyklu „Wakacje z Chopinem” rozbrzmiewała  muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych artystów z Polski i z zagranicy, a fragmenty listów kompozytora odczytali aktorzy toruńskich teatrów. Nagrania całych koncertów dostępne są na naszej stronie internetowej www.szafarnia.art.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Ośrodka.

Zachęcamy do oglądania naszych filmów, ich polubienia i subskrybowania naszego kanału.

Poniżej prezentujemy linki do najnowszych odcinków Kuriera Szafarskiego.

ODC. 21: https://www.youtube.com/watch?v=RpPnQ4zorN0&t=54s

ODC. 22: https://www.youtube.com/watch?v=cmfV5qdqsLU&t=4s

ODC. 23: https://www.youtube.com/watch?v=ftq_N5gVSz8&t=25s

Ośrodek Chopinowski w Szafarni


Projekt i realizacja: WiWi.pl