XXVII Olimpiada Wiedzy Rolniczej wyłoniła zwycięzców


W dniu 9 listopada w sali Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń i Sali Miasta Golub-Dobrzyń odbyła się 27 Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Organizatorem Olimpiady jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Uczestników powitała i zmotywowała do rywalizacji Dorota Weber kierownik ODR w Golubiu Dobrzyniu, wspólnie z Wójtem Gminy Golub-Dobrzyń, Wójtem Gminy Radomin oraz Wójt Gminy Zbójno. W olimpiadzie startowało 18 osób z powiatu golubsko-dobrzyńskiego w wieku od 18 do 40 la, którzy na co dzień prowadzą własne gospodarstwa rolne lub prowadzą je wspólnie z rodzicami. Organizatorów cieszy fakt rosnącego zainteresowania konkursem wśród pań, w tym roku startowało 5 kobiet.

           Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie testu zawierającego 40 pytań z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki, organizacji produkcji, ekologii, wiedzy o funduszach PROW i BHP. Pytania dotyczyły szerokiego zakresu wiedzy, jednakże nie przysporzyły naszym rolnikom większych trudności. Komisja w ramach konkursu wyłoniła trzy czołowe miejsca:

Mistrzem tegorocznych eliminacji powiatowych został Jakub Pietrkiewicz z Rudawia (gm. Ciechocin), który będzie reprezentował powiat golubsko-dobrzyński na szczeblu Wojewódzkim Finału Olimpiady 23 listopada 2017 r. w Przysieku. Jakub jest studentem zaocznym drugiego roku Rolnictwa na UWM w Olsztynie a na co dzień wspólnie z rodzicami prowadzi gospodarstwo rolne nastawione na produkcję mleka i opasów.

Drugie miejsce zajął Michał Płocharski z Węgierska (gm. Golub-Dobrzyń).

Trzecie Robert Chyliński z Klonowa (gm. Zbójno)

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla laureatów i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Szczególne podziękowania dla samorządowców, którzy uświetnili swoją obecnością imprezę.

 Sponsorami Olimpiady byli :

AGROLOK Sp. z o.o.

ALLER AQUA Polska Sp. z o.o.

Bank BGŻ BNP Paribas

Bank Spółdzielczy Golub-Dobrzyń

Bank Spółdzielczy Kowalewo Pomorskie

Bank Spółdzielczy Piotrków Kujawski O/Zbójno

Firma Wielobranżowa Jurgielski Jerzy Poćwiardowo

GOLPASZ S.A.

Handel Artykułami Weterynaryjnymi, Zootechnicznymi i ŚOR Radecki Jacek

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza

Lecznica Weterynaryjna Janusz Radecki

Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy”

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe HETMAN Sp. z o.o.

Stowarzyszenie Rolników w Kowalewie Pomorskim STOROL

Urząd Gminy Ciechocin

Urząd Gminy Golub-Dobrzyń

Urząd Gminy Kowalewo Pomorskie

Urząd Gminy Radomin

Urząd Gminy Zbójno

ZOOWETCHEMROL Gerard Bielecki Kowalewo Pomorskie

Żywność Ekologiczna Bio Food Sp. z o.o. Ciechocin

 

Projekt i realizacja: WiWi.pl