Przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy


W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Radomin Piotr Wolski odbył spotkanie ze strażakami – Prezesem OSP Macikowo Ireneuszem Błaszkiewiczem i Naczelnikiem OSP Macikowo Wiesławem Jachowskim.

Druhowie odwiedzili Gminę Radomin, aby przekazać plecaki i przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy otrzymane z organizacji United for Ukraine.

Organizacja United for Ukraine z Chicago powstała z inicjatywy Kamila Henley skupiająca 9 Amerykanek polskiego pochodzenia, w tym byłą mieszkankę Gminy Golub-Dobrzyń Hannę Masiewicz. Członkowie zorganizowali zbiórkę plecaków i przyborów szkolnych chcąc pomóc dzieciom ukraińskim uciekającym przed wojną w Ukrainie i przybyłych do Polski. W zbiórkę włączyło się wiele amerykańskich dystryktów szkolnych, wiele szkół polonijnych, instytucji i biznesów zarówno polskich, amerykańskich jak i ukraińskich.

Artykuły pozyskane w zbiórce były przesłane z Chicago do Polski przez ukraińską organizację charytatywną Help Heroes Of Ukraine. Stowarzyszenie InNeed z Lublina zajęło się transportem całego kontenera z Warszawy do Lublina i dystrybucją na całą Polskę. Asortyment znajdujący się w Lublinie pomogli rozładować w/w druhowie z OSP Macikowo, którzy następnie przywieźli pozyskane materiały w ramach zbiórki do powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

 

Projekt i realizacja: WiWi.pl