Muzyka polska na cztery ręce


 

Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. 23 października (sobota), o godzinie 17:00 wystąpi duet wybitnych pianistów Tamara Granat oraz Adrian Kreda. Artyści zaprezentują muzykę polską w aranżacji na cztery ręce.

Pianiści znają się od 25 lat. Podzielają tę samą pasję do gry w duecie fortepianowym, potrzebę wyrażania myśli, a przede wszystkim ogromną chęć realizacji projektów całościowych o konkretnej tematyce. W duecie wykonują koncerty z orkiestrami i recitale w całej Polsce, w wielu krajach Europy (Włochy, Szwajcaria, Rumunia, Hiszpania) jak i na świecie (Argentyna, Urugwaj, Chiny, Japonia, Abu-Dhabi, Kuwejt, Bahrajn, Katar, Dubaj), prezentując zarówno autorskie muzyczne wizje i projekty, jak i klasyczny repertuar na dwa fortepiany i na cztery ręce. Działalność artystyczna duetu obejmuje liczne nagrania CD i DVD oraz nagrania dla Telewizji Polskiej TVP Kultura. Duet prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie duetów fortepianowych w Genewie w Conservatoire de Musique de Geneve, Academia Sighisoara w Rumunii oraz w Teatrze Wielkim – Operze narodowej w Warszawie.

W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina, Maurycego Moszkowskiego, Juliusza Zarębskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego.

Bilety w cenie 20 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682 79 30) lub za pośrednictwem rezerwacji online na stronie www.szafarnia.art.pl. Liczba miejsc ograniczona.


Projekt i realizacja: WiWi.pl