Zalecenia dla osób szczególnie narażonych na COVID-19


Sytuacja związana z wystąpieniem wirusa SARS-CoV-2 jest coraz bardziej niebezpieczna. Szczególnie narażeni są seniorzy, osoby przewlekle chorujące lub zwyczajnie osłabione.

Prosimy wszystkie osoby z grupy ryzyka o pozostanie w domach!

Zrezygnujcie ze wszystkich spotkań i zgromadzeń. Rozmowy można przenieść na łącze telefoniczne. Warto skorzystać również z oferty telewizyjnej i radiowej, gdzie można znaleźć wiele programów i audycji kulturalnych, rozrywkowych i dokumentalnych.

Poproście rodzinę, przyjaciół lub sąsiadów o pomoc w zrobieniu zakupów lub w realizacji recept. Podczas dostarczania zakupów przez bliskich lepiej zrezygnować z podania ręki na rzecz powitania słownego i pomachania ręką. Wizyta w sklepie może być dla Was szczególnie ryzykowna.

Wszystkie osoby, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół bądź sąsiadów proszone są o kontakt telefoniczny z GOPS w Radominie pod numerem 533 308 763 lub (56) 683 75 22 wew. 22 w godzinach 7:30-15.30. Tam każdy potrzebujący znajdzie niezbędną pomoc.

Osoby wierzące i chcące praktykować modlitwę związaną z nabożeństwami, zachęcamy do oglądania transmisji Mszy Świętych w telewizji lub słuchania w radiu oraz do modlitwy w domowym zaciszu. Przypominamy o dyspensie od uczestnictwa w Mszach Świętych.


Projekt i realizacja: WiWi.pl